3. August 2014 – Aviles

Aviles

Olen nüüd 2 nädalat juba Tramperi-i pardal olnud ning vaikselt kohanenud. Peaks mainima, et väga hea laev on. Pisut väiksem ja tänu sellel lihtsam hooldada. Meeskond on ka väga okei – kapten hollandist, vanemmehaanik ja teine mehaanik ning vanemtüür venelased, teine tüür ja kolmas mehaanik filipiinod. Vanemtüüriga oled varem juba koos sõitnud, tookord oli ta Happy Riveri peal teine.

Praegu viibime Hispaanias sadamas nimega Aviles, kus olen ka ühe korra varem olnud. Ilus ja väike linnake. Lõpetasin parasjagu pizza söömise ning joon õlut. Nädalavahetus oli üsna vaba seekord, hommikul valmistasime laeva kauba jaoks ette ning laadimist alustame alles homme. Kaubaks on seekord tuulegeneraatorite osad. Edasi lähme Prantsusmaale, siis ootavad Norra ja Inglismaa, Holland, jälle Prantsusmaa ning seejärel Aafrika – Ghana, Gabon ja Kongo. Saab huvitav olema taas, ei pea palju seekord uusi sõpru sealt saab (eelmine kord, kui Nigeerias käisin, siis oli see kindlasti üle 20). Need tuulegeneraatorid saavad olema kerge kaup, aga järgmistes sadamates pidime saama ka õiget ‘heavy lift’ kaupa. Täna harjutasin kraana juhtimist, siin korralikud suured kraanad ning üks neis kuulub ametlikult minule.

Hispaania on muidu päris mõnus riik, pühapäeviti on neil siin kõik muidugi suletud, kuid eile õhtul natuke sai isegi baarides käidud ja polnud viga. Ilmast rääkides – Eesti praegusele ilmale siit vastast ei leia. Õhk on väga niiske, kohati käivad hoovihmad üle ja niisama sabistab ka koguaeg. Lõuna ajal oli taevas korraks selge, aga piisas paarist tunnist ja kõik oli hall jälle. Nüüd pean vaatama, kuidas siit tagasi laeva saada – kas jala või taksoga.

Hakkan nüüd kokku pakkima asju siin, tundub et see koht pannaks kinni. Olge toredad ning järgmise kirjutamise / lugemiseni.

Armastan Sind, Janne – ma päriselt ka arvan, et nüüd on võib-olla aeg Sinul ka minu töökohta külastada ning sügisel toimetame su ehk laeva peale    🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.